Zdjęcia i podpisy pod zdjęciami pochodzą z wystawy fotografika Tomasza Kasprzyka, zatytułowanej „225 lat jasielskiej nekropolii 1784-2009”, której wernisaż odbył się 8 października 2009 r. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Artysta eksponował na wystawie blisko 200 obrazów fotograficznych poświęconych jasielskiej nekropolii.
Grób burmistrza Antoniego Koralewskiego (1820-1898). Funkcję burmistrza sprawował przez 3 kadencje. Przyczynił się do utworzenia gimnazjum w Jaśle, pierwszej szkoły średniej na Podkarpaciu.
Nagrobek rodziny Mazurów (koniec XIX w.). Płaskorzeźba anioła z wieńcem różanym, uszkodzona podczas huraganu, który przeszedł nad Jasłem latem 1988 r.
Grobowiec Bielickiego (ok. 1909 r.), sygnowany: „Mitasiński”. Izydor Bielicki (1838-1909), powstaniec z 1863 r., profesor Szkoły Polskiej w Paryżu, po powrocie z emigracji dyrektor Towarzystwa Zaliczkowego w Jaśle.
Grobowiec rodziny Żychiewiczów, w którym pochowany jest prof. UJ Stanisław Cynarski, współautor pierwszej monografii o Jaśle „Studia z dziejów Jasła i Powiatu Jasielskiego” oraz inicjator wpisania jasielskiej nekropolii do rejestru zabytków. Wpisu dokonano w 1986 r.
Prosty obelisk z ornamentem ze splecionych liści dębu i wawrzynu, ozdobionych szarfą, zakończony półwypukłą rzeźbą przyłbicy rycerskiej (napisy nie do odczytania).
Dzwon na wieży w kaplicy cmentarnej, od dawna milczący. Napis na dzwonie "CHRYSTE ZMARTWYCHWSTAŁY WPROWADŹ DUSZE ZMARŁYCH DO NIEBA JASŁO 1983"
Jedyna w jasielskiej nekropolii prywatna kaplica należała do szlacheckiego rodu Lisowieckich (ok. 1907 r.), Architektura i wystrój w stylu secesji. Lisowieccy herbu Lis pochodzili z Podlasia. Byli właścicielami dóbr ziemskich i dworu w Niegłowicach, który stanowił ośrodek ruchu niepodległościowego.
Wnętrze Kaplicy pod wezwaniem Jezusa Ukrzyżowanego podczas prac remontowo-konserwatorskich (styczeń 2008 r.).
W tym oryginalnym grobowcu w formie piramidy z krzyżem i sokołem pochowany jest Włodzimierz Kuzian (1866-1930), profesor gimnazjalny i długoletni naczelnik Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Jaśle.
Nagrobek Aleksandry Hajdukiewiczowej (lata 70 XIX w.), w formie sześciobocznej wieżyczki neogotyckiej zwieńczonej krucyfiksem z żeliwa.
Mały nagrobek wielkiego sługi umierających – ksiądz Stanisław Rozpara zmarł w 1848 r. w okresie epidemii cholery.
Grobowiec prezentujący wysoki kunszt artystyczny, wykonany w Miejskiej Betoniarni w Jaśle przez Edwarda Dacyla. Grobowiec rodziny Zdunków (lata 30. XX w.).
Pomnik wystawiony Zygmuncie Bartmańskiej z Kunstmanów przez męża (ok. 1907 r.), przedstawia św. Marię Magdaleną klęczącą na kamiennym kopcu.
W tym grobowcu spoczywa Jakub Polak, który ofiarował 10 000 cegieł na budowę Kaplicy Gimnazjalnej w Jaśle, dzięki czemu udało się wydłużyć jej nawę o ponad 2 m.
Nagrobek rodziny Sroczyńskich – orzeł na stosie kamieni z rozpostartymi skrzydłami i łańcuchem, krzyż w kształcie dębowego pnia z koroną cierniową. Rzeźby wykonany z czerwonego piaskowca (ok.1910 r.).
Naturalnych rozmiarów postać Chrystusa na grobie Jana Nowaka, emerytowanego dyrektora Szkoły Powszechnej im. R. Traugutta w Jaśle (ok. 1932 r.).
Najstarsza sygnowana rzeźba w jasielskiej nekropolii św. Jana Ewangelisty (1878 r.), dłuta znanego krakowskiego rzeźbiarza Władysława Eliasza Radzikowskiego.
Pomnik nagrobny z rzeźbą Piety (pocz. XX w.) ufundowany przez Marię z Białkowskich, sygnowany:„J. Sroczyński, rzeźbiarz i kamieniarz w Jaśle”. Spoczywa w nim Wojciech Pietrzycki (1836-1901).
Pięknie zachowany obelisk z granitu (z ok. 1909 r.). Grób Apolinarego Sieradzkiego – Komisarza Starostwa.
Grób Cięglewiczów wyróżnia wysoki, czarny obelisk otoczony kutą balustradą. Dr Stanisław Cięglewicz (1850-1909), lekarz miejski i sądowy przy c.k. Sądzie Obwodowym w Jaśle, należał do Krakowskiego Towarzystwa Lekarskiego.
Grobowiec rodziny Bahrów (ok. 1931 r.), z ozdobnym frontonem i tondem z obliczem Matki Boskiej, sygnowany „Edward Dacyl z Jasła”.
Dawne zdjęcia nagrobne ukazują nie tylko rozmaitość rysów naszych przodków, lecz także to, jak się ubierali, jakie mieli uczesanie. Tacy byli...
Młodzież I LO przy grobie Andrzeja Karpińskiego (1830-1880), pierwszego dyrektora jasielskiego gimnazjum. Nagrobek ten wzniesiono niegdyś ze składek uczniowskich.
Żeliwny krzyż na cokole z postaciami młodzieńców, pośrodku nich tondo z Chrystusem (koniec XIX w.) na grobie Romualda Palcha (1842-1920), magistra farmacji. Wywodził się ze starej aptekarskiej rodziny. Przyczynił się do zorganizowania w Jaśle straży pożarnej.
Chrystus frasobliwy (ok. 1906 r.) na grobowcu rodziny Stoegerów. Ludwik Dionizy Stoeger (1830-1915) potomek rodziny przybyłej do Galicji z Austrii, był drukarzem jasielskim.