Zebrano blisko 13 tysięcy złotych

W jubileuszowej dziesiątej edycji kwesty na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza w Jaśle zebrano 12 830 zł.  W tym roku kwestowano na renowację pomnika nagrobnego z figurą Matki Bożej Różańcowej na grobie Maryi Gubały z początku XX w.

Tegoroczna X zbiórka kwestarska zostanie przeznaczona na remont konserwatorski pomnika nagrobnego z figurą Matki Bożej Różańcowej z pocz. XX w. na grobie Maryi Gubala. Rzeźba figuralna na stosie kamieni wykonana z piaskowca pińczowskiego ze zdjęciem zmarłej na porcelanowej plakietce. Inskrypcja wykonana w piaskowcu. Całość pomnika o dość znaczących wartościach artystycznych, przedstawia dużą destrukcję kamienia, która doprowadzi w niedługim czasie do zagubienia ważnych elementów w szczegółach, szczególnie w inskrypcji wykonanej w piaskowcu. Cały pomnik posadowiony jest na fundamencie betonowym.

Hojność mieszkańców Jasła i Gości była wielka i serdeczna. Kwestowało blisko 70 osób, w tym młodzież z I LO w Jaśle oraz harcerze ze 139 DH „LISY”. Serdeczne podziękowania w imieniu swoim i Społecznego Komitetu składam dla wszystkich kwestujących i darczyńców.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!